NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BOLĘCINA - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Bolęcina

OFERTY PRACY BOLĘCINA OKOLICE

OPERATOR MASZYN I URZĄDZEŃ
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-08-21
TAPICER
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-08-09
Lektor języka angielskiego
zawód: nauczyciel rodzaj: praca stała
Kęty
2017-07-31
Operator wtryskarki
zawód: operator maszyn rodzaj: praca stała
Andrychów
2017-07-27
PRACA W MIASTACH

Bolęcina - część wsi Sułkowice, który stanowi jego przysiółek. Znajduje się w województwie małopolskim, powiecie wadowickim i gminie Andrychów. Przepływa tutaj niewielka rzeka Wieprzówka, która jest dopływem rzeki Skawy. Wieprzówka w roku 2013 została wybrana rzeką roku, ze względu na walory przyrodnicze.

W Bolęcinie działa Ludowy Klub Sportowy "Znicz" Sułkowice-Bolęcina.

W przeszłości Sułkowice stanowiły administracyjną całość, ale przez lata powiększała się liczba mieszkańców i Sułkowice zostały podzielone kierując się naturalnym ukształtowaniem terenu. Część leżącą w dorzeczu rzeki Targaniczanki nazwano Łęgiem, a część położona wyżej, blisko zbocza Jawornicy (830 m n.p.m.) nazwano Bolęciną. Potyok Bolęcinianka, który wpada do Rzyczanki przepływa przez Bolęcice i rozdziela Sułkowice i Rzyki.

Na terenie wsi działa Kościół Rzymskokatolicki (parafia Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu oraz parafia św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach-Bolęcinie). Warto zobaczyć także zabytkowe figury przydrożne, któe zostały wykonane z kamienia. Najciekawszym z nich jest posąg Chrystusa Nazaretańskiego na słupie z przełomu XVIII / XIX wieku. Ciekawym miejscem jest także Stanica ?Hucuł? oraz Pole Paintballowe ?Poligon 86?.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017